15.05.2019 r.

Wizja i Wartości MJ Finanse

Gdy w naszych głowach zaczął kiełkować pomysł o własnej firmie, wiedzieliśmy jedno: musimy dać naszym klientom coś, czego inni na lokalnym rynku nie mają. Musimy znaleźć coś takiego, co pozwoli wyróżnić się na tle konkurencji, która wcale nie jest mała. I tak przez kilka ostatnich miesięcy snuliśmy wizję tworzenia firmy, wciąż zmieniając koncepcje i rozważając kolejne za i przeciw. Aż pewnego dnia życie postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce i postawiło nas przed wyborem: albo teraz albo wcale. Wiedzieliśmy już, że nie możemy zwlekać dłużej i musimy zacząć działać.

Wizja naszego działania była jasna i klarowna: nie chcieliśmy otwierać kolejnej firmy doradztwa finansowego. Chcieliśmy stworzyć firmę lokalną o ugruntowanej pozycji na rynku, której nazwa i logo będą znane większości lokalnej społeczności. I to nie tylko z sytuacji gdy potrzebują kredytu na zakup wymarzonego domu czy gotówki na spłatę zobowiązań. Chcemy pozostawać w świadomości mieszkańców, naszych klientów i partnerów biznesowych w dużo szerszym kontekście. Wciąż jednak otwarte pozostawało pytanie: co takiego damy Wam, czego inni nie mają. Wybraliśmy coś niestandardowego i totalnie nie związanego z finansami. Postawiliśmy na nas samych, na naszą historię, przedstawioną w postaci 4 wartości, które są naszymi drogowskazami.

 

Pasja – jeśli macie na myśli to, aby lubić to co się robi zawodowo i z pasją wykonywać swe obowiązki, to tylko częściowo macie rację. My idziemy o krok dalej. Stawiamy na pasję w każdym możliwym obszarze. Kierujemy się nią na co dzień i staramy się robić wszystko, aby innych nią zarażać. Naszą największą miłością jest rodzina i czas spędzony z nią. Gdy mamy do wyboru być albo mieć, zawsze wybierzemy być. Góry i leśne ścieżki, to jest to co napędza nas do przodu i ładuje nasze akumulatory. Tam rodzą się nasze najlepsze pomysły i kiełkują marzenia do zrealizowania. Nie pamiętamy wakacji, które spędzilibyśmy inaczej niż wędrując po górskich szlakach. Stawiamy na marzenia bo dobrze wiemy, że marzenia się nie spełniają. Marzenia się spełnia. Nam pozostało jeszcze kilka do zrealizowania, zwłaszcza to największe: zwiedzić Nepal i odbyć trekking pod Mount Everest. Wierzymy, że w przeciągu 5 lat uda nam się to zrobić. Naszą największą i niekwestionowaną pasją są książki, które pomału przestają się mieścić na regałach. Jesteśmy dumni, że w pokojach naszych dzieci nie stanowią one tylko dekoracji. I na koniec przyjaciele. Są w naszych sercach i myślach na najwyższych miejscach. Czas i wspomnienia z nimi związane - nie da się z niczym innym równać. Są dla nas na wagę złota. Jedyne co możemy powiedzieć to dziękujemy, że jesteście….

 

Lojalność – to dla nas bardzo ważne. Jesteśmy lojalni względem siebie i chcemy aby inni też tacy byli. Nie tolerujemy kłamstwa, matactwa i dwulicowości. Lojalność sprawdza się w życiu prywatnym i chcemy krzewić ją na gruncie zawodowym. Jesteśmy lojalni wobec naszych klientów i życzylibyśmy sobie tego samego. Korzystamy z usług świadczonych przez naszych klientów i partnerów biznesowych. Polecamy ich również naszym innych klientom, którzy akurat potrzebują fachowych usług. Lojalność się sprawdza i opłaca. Fajnie jest być lojalnym.

 

Rzetelność i zaangażowanie – jak już się za coś bierzemy to raz a porządnie, nawet jeśli miało by to oznaczać wydłużony czas realizacji. To czego nie lubimy najbardziej to bylejakość. Często powtarzamy, że jak mamy coś robić na pół gwizdka to lepiej nie robić tego wcale. Traktujemy naszych klientów i partnerów poważnie. Do każdego podchodzimy w sposób indywidualny i poświęcamy mu tyle czasu i uwagi, ile wymaga sytuacja. Wykorzystujemy wszelkie możliwe rozwiązania i sposoby, aby każdy klient wyszedł od nas zadowolony. Staramy się do każdej sytuacji dopasować najlepsze rozwiązania. Dlatego też czasami zadajemy bardzo dużo pytań, właśnie po to aby jak najlepiej poznać potrzeby i możliwości naszych klientów. Nie poddajmy się tak szybko, ale też zadajemy sobie sprawę, że są sytuację w których niewiele możemy zrobić. Nie zostawiamy jednak nikogo samego. Podpowiadamy wówczas i pomagamy wyprostować pewne sprawy, tak aby w przyszłości klient uzyskał kompleksową usługę.

 

Dzielimy się dobrem – mamy spory bagaż życiowych doświadczeń za sobą. Najważniejszą lekcją jaką odebraliśmy od życia jest to, że warto być dobrym człowiekiem i warto pomagać. Lepiej zrobić coś i potem żałować, niż żałować ze się tego nie zrobiło. Gdy możemy dać drugiej osobie coś z siebie, to dajemy, nie pytając co otrzymamy w zamian. Głęboko wierzymy, że to co sami puszczamy w świat, wraca do nas ze zdwojoną mocą. Dlatego chcemy puszczać dalej tylko pozytywne emocje i dobre uczynki. Tym co jest w nas najlepsze chcemy zarażać innych. Chcemy uczyć wrażliwości i empatii do drugiego człowieka. Chcemy aby naszym znakiem firmowym było poczucie, że nikogo nie zostawimy w potrzebie. I choć nie zawsze będziemy w stanie chęć pomocy wyrazić w formie pieniężnej, to jesteśmy młodzi i mamy ręce i serca gotowe do pracy. Chęć niesienia pomocy to już połowa sukcesu. Razem możemy więcej i lepiej.

 

Zachęcamy Was do spotkań z nami. Napijemy się kawy, porozmawiamy o finansach. W między czasie na pewno opowiemy Wam gdzie są najpiękniejsze widoki, które szlaki warto przejść i dlaczego w Dolinę Chochołowską warto wybrać się rowerem. A gdy jeszcze to będzie mało, podpowiemy których kryminałów nie warto czytać przed snem tylko w ciągu dnia, albo która powieść koi złamane serca. Gdybyśmy zapomnieli to koniecznie nas spytajcie dlaczego planszówka „Chińczyk” to prawdziwa walka o przetrwanie.

Autor: Magdalena Joncel
ul. Okrzei 18 (pokój 305, III piętro)

phone693 010 520

mailkredyty@mjfinanse.pl

fbwww.fb.com/MJFinanse

Kontakt z nami