21.04.2020 r.

Nowa rzeczywistość w obliczu rekordowo niskich stóp procentowych.

Kredyty gotówkowe oprocentowane maksymalnie 8 % w skali roku czyli nowa rzeczywistość w obliczu rekordowo niskich stóp procentowych.

 

Moi drodzy, Rada Polityki Pieniężnej tuż przed Świętami Wielkanocnymi znów obniżyła stopy procentowe. Ten ruch spowodował, że rekordowo niskie stopy procentowe stały się jeszcze niższe. Skutkuje to spadkiem maksymalnego oprocentowania kredytów. Dodatkowo spadek WIBOR-u przełoży się na czasowo niższe oprocentowania także kredytów hipotecznych czy firmowych, a także tych kredytów konsumenckich, które oparte są o oprocentowanie zmienne.

Czy zatem jest to korzystne dla wszystkich tak po prostu? Tak jak pisaliśmy we wcześniejszym artykule, jest to zależne od wielu zmiennych i może być wiele opcji, ale na pewno obniżenie oprocentowania dla obecnych kredytobiorców jest z gruntu korzystne.

Najważniejsze przesłanie tej zmiany dla kredytów gotówkowych. Jeśli miałeś kredyt oprocentowany wyżej niż 8 % to teraz będziesz miał niżej, jeśli miałeś oprocentowanie zmienne to w stosunkowo niedługim czasie dostaniesz obniżkę oprocentowanie w związku ze spadkiem WIBOR-u.

Dla nowych kredytobiorców, tych którzy planują zaciągnąć kredyty obecnie może być tu już różnie, bo oczywiście oprocentowanie nominalne będzie niższe ale trzeba zwrócić uwagę na pozostałe koszty w tym prowizje, opłaty, ubezpieczenia i czy dodatkowe „pakiety korzyści” oferowane przez banki czy instytucje poza bankowe. Banki i instytucje poza bankowe stają bowiem przed pokusą zwiększenia innych kosztów rekompensując sobie tym samym niższe dochody z odsetek.

W tym miejscu pojawia się właśnie miejsce dla nas czyli pośredników finansowych, którzy mając wiele ofert w jednym miejscu i aktualną wiedzę w tak dynamicznym ostatnio świecie finansów są w stanie znaleźć odpowiednią ofertę dla klienta.

Tymczasem tradycyjnie zachęcam – zaglądajcie także na naszą stronę internetową www.mjfinanse.pl oraz odwiedzajcie naszego fan page www.fb.com/MJFinanse

 

Pamiętajcie także o naszej nowej akcji w której możecie otrzymać planszówki za skorzystanie
z naszych usług. Więcej szczegółów na
www.fb.com/MJFinanse

Autor: Magdalena Joncel
ul. Okrzei 18 (pokój 305, III piętro)

phone693 010 520

mailkredyty@mjfinanse.pl

fbwww.fb.com/MJFinanse

Kontakt z nami