04.03.2019 r.

Inny wymiar konsolidacji zobowiązań

Rozważaliśmy ostatnio opłacalność konsolidacji, zastanawiając się czym jest ta osławiona opłacalność. Załóżmy, że macie kilka zobowiązać. Na co dzień czy właściwie powinno się napisać co miesiąc spłacacie swoje zobowiązania i jakoś dajecie radę, bo co jak co ale kredyty trzeba przecież spłacać w terminie. Tutaj potwierdzam i radzę spłacajcie w terminie. Nic tak nie boli przy braniu kredytów jak zła historia kredytowa i opóźnienia. Ale wracając do meritum, były kiedyś potrzeby, była zdolność kredytowa więc pojawiły się kredyty, które teraz trzeba spłacić, ale… przecież ciągle pojawiają się nowe potrzeby, na których spełnienie czasem brakuje środków bo są „stare raty” do spłacenia. Wyobraźmy sobie sytuację, w której zepsuł się poważnie wasz dziesięcioletni samochód i to trzeci raz w tym roku, remont będzie kosztował parę tysięcy a i tak w najbliższej perspektywie trzeba byłoby pomyśleć o jego wymianie na nowszy model. Niestety raty które płacicie obecnie kończą się za trzy i cztery lata a są dość spore, nie ma szans na odłożenie na nowe auto.

I tutaj dochodzimy do opcji opłacalności konsolidacji zobowiązań, wrzucamy wszystkie raty do jednego worka dobieramy gotówkę na samochód i rozkładamy na maksymalny okres kredytowania. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że rata w podobnej wysokości rozłożona na zdecydowanie dłuższy okres pozwoli na zakup nowszego modelu samochodu a nie obciąży dodatkowo domowego budżetu.

Oczywiście moje ulubione pojęcie jakim jest całkowity koszt kredytu będzie większy poprzez z jednej strony wydłużenie okresu kredytowania, a z drugiej strony ze względu na zwiększenie kwoty pożyczonego kapitału. Jednakże wydłużając okres kredytowania możemy pozwolić sobie na realizację swoich marzeń czy też spełnienie potrzeb nie obciążając przy tym swoich miesięcznych obciążeń.

Dodatkowo jeśli wcześniej nie przyglądaliśmy się za nadto kosztom kredytu, i nie analizowaliśmy szczegółowo ofert może się okazać iż dobry specjalista znajdzie ofertę, dzięki której otrzymamy tańsze oprocentowanie kredytu poprzez zmianę banku czy w niektórych przypadkach możliwość zabezpieczenia kredytu dającego zupełnie inne (niższe) oprocentowanie.

Parafrazując popularne hasło z reklam leków o szczegóły zapytaj specjalistów bo każdy kredyt niewłaściwie uzyskany…

Zapraszamy do śledzenia naszego bloga na www.mjfinanse.pl i oczywiście do kontaktu.

Autor: Magdalena Joncel
ul. Okrzei 18 (pokój 305, III piętro)

phone693 010 520

mailkredyty@mjfinanse.pl

fbwww.fb.com/MJFinanse

Kontakt z nami