06.08.2020 r.

Banki luzują obostrzenia

Dawno nas tu nie było ale wracamy do Was z garścią informacji związanych z tym co dzieje się na rynku kredytów. Banki powoli zaczynają ograniczać obostrzenia związane z pandemią COVID-19.

Nie oznacza to niestety powrotu do sytuacji jaką mieliśmy na początku roku. Cześć ograniczeń zostanie zapewne z nami na długo, a związane jest to z ryzykiem a przede wszystkim niepewnością jaką mamy na rynku. Nikt tak naprawdę nie wie co będzie działo się z gospodarką, jaka skala spowolnienia gospodarczego czy też recesji nas zastanie, ani jak długo gospodarka będzie z nich wychodzić.

Znamienne jest jednak to, że gospodarka została otwarta i pomimo pewnych ograniczeń sanitarnych, czy też występujących czasowych przestojów niektórych zakładów wynikających z pojawiających się ognisk choroby – gospodarka działa. Co więcej rządzący wprost przekazują nam, iż ponownego lockdownu nie będzie.

Idąć właśnie tym tropem banki zaczynają wracać do trochę odważniejszego kredytowania. Niektóre dopuszczają znowu dochody z umów na czas określony dla pracowników wybranych grup zawodowych, a inne lepiej liczą zdolność z takich umów niż na początku pandemii. Banki otwierają się na klientów pracujących czy też prowadzących działalność w niektórych branżach, które na początku wykluczyły z możliwości kredytowania. Są to jednak branże, które w miarę stabilnie przeszły przez okres pandemii. Jeden z banków wrócił także do akceptacji umów cywilno-prawnych przy kredytach gotówkowych. Oczywiście nie możemy powiedzieć, że banki działają jakby nic się nie stało. Podejście ostrożnościowe w przypadku banków jest widoczne. Mówimy jednak powoli o sytuacji, w której jest trochę łatwiej niż było jeszcze miesiąc czy dwa miesiące temu.

W tym wszystkim ważny jest trend zmian. Jeszcze niedawno trend pokazywał, ze banki wprowadzają coraz to nowe ograniczenia. Teraz widać, że trend się odwraca i banki zaczynają te ograniczenia likwidować. Sytuacja jest oczywiście bardzo dynamiczna. O kolejnych zmianach – wierzymy, że tylko na lepsze będziemy Was informować na bieżąco.

Zachęcamy do kontaktu z nami. Jesteśmy dla Was dostępni i chętnie przeanalizujemy każdy przypadek, bo każdy ma inną sytuację i każdego może spotkać coś nieprzewidzianego a my jesteśmy po to żeby pomóc Wam osiągać Wasze cele…

Zaglądajcie na naszą stronę internetową www.mjfinanse.pl oraz odwiedzajcie naszego fan page www.fb.com/MJFinanse

 

Autor: Magdalena Joncel
ul. Okrzei 18 (pokój 305, III piętro)

phone693 010 520

mailkredyty@mjfinanse.pl

fbwww.fb.com/MJFinanse

Kontakt z nami